Ustka

Ustka to najbardziej znane nadmorskie uzdrowisko o szczególnych walorach klimatycznych i krajobrazowych.

W leczeniu wykorzystuje się tu naturalne oddziaływanie morza. Zbawienny dla organizmu morski klimat o dużej wilgotności powietrza bogatego w mikroelementy, nasłonecznienie i występowanie bryzy morskiej stanowi o wyjątkowości tego miejsca. Bryza poza kroplami wody zawiera sole sodu, potasu, wapnia, magnezu, jodu, bromu oraz mikroelementy: sole litu, manganu, fluoru, kobaltu i cynku.

Eksperci zgodnie uznają, iż wschodnia część Ustki – w miejscu gdzie znajduje się nasz apartament – charakteryzuje się niemal idealnie czystym powietrzem. Przyczyną tego stanu jest występująca o każdej porze roku różnica temperatur wody i powietrza nad kanałem portowym. Dzięki niej wszelkie zanieczyszczenia opadają nad kanałem i nie przedostają się na stronę wschodnią miasta.

Mapy morskie wskazują rejon Ustki jako miejsce anomalii magnetycznych. Objawia się to nie tylko błędnymi wskazaniami kompasu, ale głównie tym, że mieszkańcy Ustki nie muszą uzupełniać niedoborów magnezu. Tu magnez występuje w przyrodzie w wystarczającej ilości.

Dodatkowo Ustkę charakteryzuje obfitość występowania sosny czarnej oraz czyste powietrze. Bryza morska w zetknięciu z sosną czarną wytwarza specyficzny, jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Specjaliści zapewniają, iż Ustka ma tak znakomity klimat, że następuje tu samoczynne leczenie.

Wystarczy sam pobyt i korzystanie z dobrodziejstw natury.
Źródło: http://www.ustkaapartamenty.pl